Każdy z nas jako właściciel nieruchomości dokłada wszelkich starań, aby wybierany najemca budził zaufanie w kontekście współpracy, dbania o powierzony mu lokal oraz dokonywanie terminowych płatności. Może jednak kiedyś przydarzyć się nam najemca, który z jakichś powodów przestanie regulować swoje zobowiązania lub bardzo ociąga się  tym.

Ważne jest aby pamiętać, że im szybciej rozpoczniemy proces windykacji, tym bardziej minimalizujemy wielkość zaległości  i mamy większe szanse na odzyskanie należności. Jednym słowem, po zdiagnozowaniu problemu, nie należy czekać z rozpoczęciem procesu odzyskiwania pieniędzy i jak najszybciej rozpocząć działania.

Procedura windykacyjna czynszu jest procesem rozciągniętym w czasie. Skutkuje to tym, że dosyć często właściciele odpuszczają ubieganie się o swoje należności poprzestając tylko na pozbyciu się nieuczciwego najemcy. Skuteczna windykacja to niewątpliwa gwarancja bezproblemowego i szybkiego odzyskania należności od dłużnika. Trzeba poświecić jej dużo czasu i podeprzeć się znajomością obowiązujących aktów prawnych w tym zakresie.

Jeżeli potrzebujecie Państwo profesjonalnego wsparcia, porady i przeprowadzenia Was przez zawiłości kwestii prawnych związanych z nieruchomościami, prosimy o kontakt z nami. Indywidualnie przyglądamy się każdej sprawie i dobieramy odpowiedni schemat działań.

 

Świadczymy usługi m.in. w następujących obszarach:

– windykacja,

– zastępstwo procesowe przed sądami,

– współpraca z komornikami,

– doradztwo prawne przy zawieraniu umów związanych z lokalami (umowy najmu, sprzedaży lokalu),

– weryfikacja ksiąg wieczystych,

– pomoc przy uzyskaniu wpisów hipotecznych.