Co to jest home staging?

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. Celem takich działań jest wzbudzenie w oglądających jak największego zainteresowania, które ma skutkować przyspieszeniem wynajmu lub sprzedaży za jak najwyższą cenę.

Jednym słowem zależy nam na  tym, aby nieruchomość przygotowana do wynajmu lub sprzedaży stała się produktem atrakcyjnym dla najemców lub nabywców.

Należy pamiętać też o tym, że jednym z podstawowych założeń home stagingu jest działanie niskokosztowe.

W Polsce Home staging staje się, wśród właścicieli oferujących swoje mieszkania pod wynajem lub sprzedaż, coraz bardziej popularnym zjawiskiem.

Jak go wykorzystujemy?

Jak już wspomnieliśmy podstawowym celem home stagingu jest zrobienie na oglądającym dobrego pierwszego wrażenia.

Chcąc zrozumieć naturę home stagingu, oferujący nieruchomość powinien wejść „w buty” potencjalnego najemcy lub kupującego, postawić się w jego roli. Okaże się nagle, że zastosowanie prostych technik, jak np. posprzątanie nieruchomości czy umycie okien ma bardzo duże znaczenie i podjęcie takich działań staje się oczywistością. Na oglądającego można też oddziaływać poprzez zapach w nieruchomości czy muzykę.

Ważnym zabiegiem, który  bardzo często determinuje sukces home stagingu jest rozjaśnienie nieruchomości. Zazwyczaj, pomieszczenie które wygląda na duże, robi lepsze wrażenie na oglądających. Ciemne i ciasne pomieszczenia odstraszają większość oglądających. Zadbajmy też o układ przestrzenny pomieszczeń. Powinien on dawać wrażenie przestrzeni i komfortu.

Pamiętajmy też, że wszelkiego rodzaju przedmioty personalizujące nieruchomość powinny być usunięte.

Dlaczego warto?

Home staging to usługa przede wszystkim profesjonalnego i skutecznego przygotowania nieruchomości do najmu lub sprzedaży.

Home staging jest potrzebny zwłaszcza w nieruchomościach, gdzie przychodzi wielu potencjalnych najemców lub kupujących i żaden nie decyduje się na zawarcie umowy. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, jednak zniechęca sama nieruchomość. Przeprowadzenie zmian w nieruchomości zmienia optykę oglądających i inspiruje ich do podjęcia korzystnej dla właściciela nieruchomości decyzji.


Nieruchomość przed


Slider: obrazów nie znaleziono


Nieruchomość po


Slider: obrazów nie znaleziono