Czy Time2Home to biuro pośrednictwa?

Nie. Jesteśmy firmą, która zajmuje się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami na wynajem. Znalezienie najemcy to tylko jedna z wielu czynności wykonywanych przez nasz zespół (od przygotowania mieszkania, przez weryfikację kandydatów do najmu, obsługę najemcy i mieszkania w trakcie całego okresu najmu). Biura pośrednictwa ograniczają się jedynie do pojedynczego działania jakim jest znalezienie lokatora i nie biorą odpowiedzialności za jego wybór. Naszym zadaniem jest znalezienie wiarygodnego najemcy, który zapewni ciągłe i stabilne przychody z najmu Właścicielowi mieszkania.

Gdzie możemy się spotkać?

Najczęściej pierwsze spotkania prowadzimy na terenie nieruchomości, która jest przedmiotem rozmowy. Mamy wtedy możliwość już na początku oszacować jakie działania są konieczne do sprawnego uruchomienia całego procesu.

Jakie są możliwości kontaktu z Time2Home?

Przywiązując dużą wagę do profesjonalnej obsługi klienta i zdając sobie sprawę, że czas dla naszych klientów jest bardzo cenny umożliwiamy kontakt z nami poprzez:

  • Infolinia: 606220433
  • Mail: biuro@time2home.pl
  • Formularz kontaktowy: dostępny w zakładce Kontakt.
  • Czat ONLINE na stronie: na każdej z podstron po lewej stronie panel ” Zostaw wiadomość”. Jeśli konsultant jest aktualnie dostępny, wyświetli się komunikat Jesteśmy online w przeciwnym wypadku, możesz zostawić dane kontaktowe. Odezwiemy się najszybciej jak będzie to możliwe.

Jaki jest okres na który zawierana jest umowa z Właścicielem mieszkania?

Co do zasady z właścicielem mieszkania umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia. Zapewniamy w ten sposób ciągłość usługi, szczególnie ważnej w okresach zmiany najemców w nieruchomości.

W jaki sposób następuje przekazanie lokalu przez Właściciela?

Spotykamy się w przedmiotowej nieruchomości, gdzie omawiany i zapisywany w protokole zdawczo-odbiorczym jest jej stan techniczny. Właściciel przekazuje nam również inne dane i elementy niezbędne do płynnego zarządzania nieruchomością.

Czy za przekazanie mieszkania do zarządzania ponoszę jakąś opłatę?

Nie. Od Właściciela mieszkania, domu, lokalu nie pobieramy żadnych pieniędzy za gotowość. Dopiero za realne działania i obsługę mieszkania naliczane jest nasze wynagrodzenie.

W jaki sposób ustalana jest cena najmu mieszkania?

Wspólnie z Właścicielem mieszkania, biorąc pod uwagę stan techniczny, wyposażenie i inne czynniki pod uwagę oraz po zbadaniu podobnych ofert mieszkaniowych w tej samej okolicy, ustalamy widełki cenowe i optymalną.

Na jak długo najczęściej zawierana jest umowa z najemcą?

Staramy się zawierać umowy na okres minimum 12 miesięcy, aby zagwarantować Właścicielowi mieszkania  jak największą płynność w osiąganiu zysków z najmu.

Co w sytuacji, gdy w wynajmowanym lokalu coś się zepsuje?

Ponieważ to my jesteśmy w bieżącym kontakcie z najemcą, możemy podjąć działania i zająć się szybkim usunięciem usterki.

Kto opłaca rachunki związane z utrzymaniem nieruchomości ?

W zależności od wybranego modelu współpracy, rachunki opłacane są przez naszą firmę albo przez Właściciela nieruchomości, przy czym to pierwsze rozwiązanie cieszy się niekwestionowaną popularnością.

Mam mieszkanie do remontu. czy przed przekazaniem go muszę wcześniej wykonać remont?

Nie ma takiej potrzeby. Zajmujemy się również remontami i home stagingiem. Możemy przygotować nieruchomość do wynajmu. Wykonujemy wszystkie prace budowlane w mieszkaniu w każdym stanie technicznym. Mamy duże doświadczenie w minimalizowaniu kosztów i przygotowywaniu mieszkań pod wynajem. Współpracujemy z zaufanymi firmami. Możemy też skorzystać z ekipy poleconej przez Właściciela. Kontrolujemy cały proces remontu.

Jakie są wymagania w stosunku do wynajmowanego lokalu (rok budynku, standard wykończenia)?

Każde mieszkanie ma swoje uwarunkowania, których się nie da zmienić, ale jeżeli są możliwości działamy home stagingiem, profesjonalną fotografią i dobrym opisem mieszkania. Zawsze dążymy do tego aby mieszkanie było w możliwie najlepszym standardzie. Najemca otrzymuje mieszkanie czyste i schludne (jeżeli istnieje taka potrzeba mamy również ekipę sprzątającą), to jest też wymaganiem przy jego zwrocie.

Co się dzieje, gdy skończy się umowa z najemcą?

Jeżeli umowa nie zostanie przedłużona z najemcą na kolejny okres, przystępujemy do przeprowadzenia wszystkich procedur odbioru i rozliczenia nieruchomości. Następnie procedury poszukiwania nowego lokatora ruszają od początku.